Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Алое Вера 25 мг 100 гел капсули

Производител: SWANSON
$0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Алое Вера (Aloe Barbadensis Müler) или т.н. „билка на бесмртноста”, „извор на младоста”, „растение за прва помош“ или  „медицинска билка” - е растение кое се повеќе го свртува вниманието на научниците ширум светот со својата неверојатна богата содржина, хранливост и избалансираност на микрохранливите материи како и со зачудувачката исцелителска моќ.

Алое Вера содржи ногу животно важни аминокиселини кои се потребни за раст и развивање на ткивата, ензими, минерали - калциум, железо, магнезиум, манган, натриум, бакар, цинк, калиум, алуминиум, витамини - А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е, фолна киселина, холин, инозитол, ниацин. 

Употреба: Како додаток во исхраната се земаат 1-2 гел капсули дневно пред оброк.

Овој производ не се препорачува кај бремени жени, доилки и при месечен циклус. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Поленов прав 400 мг 100 капсули

Поленот (цветен прав) е чист и природен производ на пчелите, силен енергетик кој учествува во ревитализирање и регенерирање на организмот.
$0.00

Комплекс од три јапонски печурки (Шитаке, Маитаке, Реиши) 60 капсули

Овој уникатен производ ги комбинира трите јапонски печурки - Шитаке, Маитаке и Реиши. Овие печурки веќе илјадници години ги користат азиските народи.
$0.00

Ацерола 500 мг 60 капсули

$0.00