Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Ацерола 500 мг 60 капсули

Производител: SWANSON
0,00 ден.

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Ацерола е овошно дрво кое расте до пет метри висина и дава плодови во вид на светлоцрвени цреши. Таа е позната и како индијански црешово дрво. Созреаните овошја се сочни и меки и имаат пријатен остар вкус. Природно расте во Северна, Јужна Америка, Барбадос и Јамајка. 

Ацерола е еден од најбогатите природни извори на витамин Ц. Овој витамин бавно се разградува во организмот и овозможува долготрајно снабдување на организмот со потребните дози на витамин Ц.

Употребата на Ацерола главно се базира на нејзината висока концентрација на витамин Ц, кој што во алтернативната медицина се користи како моќен антиоксиданс. 

Употреба: Како додаток во исхраната, се зема една капсула дневно.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. 

Да се чува подалеку од дофат на деца.

Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Хлорофил и Пеперминт 500 таблети

Хлорофилот е природен растителен пигмент кој е присутен во растенијата и е одговорен за процесот на фотосинтеза.
0,00 ден.

Комплекс од три јапонски печурки (Шитаке, Маитаке, Реиши) 60 капсули

Овој уникатен производ ги комбинира трите јапонски печурки - Шитаке, Маитаке и Реиши. Овие печурки веќе илјадници години ги користат азиските народи.
1.498,00 ден.

Поленов прав 400 мг 100 капсули

Поленот (цветен прав) е чист и природен производ на пчелите, силен енергетик кој учествува во ревитализирање и регенерирање на организмот.
799,00 ден.