Бебешка и детска козметика

View as
Sort by
Display per page

Assorbello Заштитна крема со цинк 100 мл.

Assorbello заштитната крема со висока покривна моќ и 10% цинк оксид е перфеткна за нанесување на пеленската регија подложна на црвенило и иритации и благодарение на заштитната бариера која ја формира е идеална за употреба при секоја промена на пелената кај новородени бебиња.
€138.00

Гел за туширање со природен мед од диви цветови

Труди кремаст гел за туширање и миење рачиња. Овој гел за туширање содржи нежни средства за чистење добиени од кокосова палма и мед кои се прикладни за хигиена на чувствителната детска кожа. Тој истовремено и пружа хранливи состојки на кожата и има смирувачки ефект.
€259.00

Заштитна крема со цинк и пчелин восок

Труди заштитната крема со цинк и пчелин восок се препорачува за секојдневна нега при менување на пелени. Идеална е за заштита на пеленската регија од иритација, црвенило и појава на алергија од пелени и исто така помага за ублажување на овие тегоби кај децата.
€199.00

Млечна купка со мед од цвет на портокал

Труди млечната купка содржи благи и хранливи средства за чистење добиени од кокосова палма кои не ја оштетуваат заштитната бариера на кожата, и пружаат влага и заштита и имаат висок процент на природни масла. Пх неутралниот состав е прилагоден на детската кожа и овозможува чистота и нега без иритации.
€278.00

Труди миризлив балсамен гел

Труди миризливиот балсамен гел содржи природни екстракти и етерични масла од ниаули, мента, смрека и камилица и со негово вдишување ефективно се прочистуваат дишните патишта и на природен начин се олеснува дишењето.
€298.00

Хидратантна крема со прополис

Труди хидратантната крема со прополис има извонредни хидратантни, омекнувачки и заштитни својства. Со својот состав е прилагодена на чувствителната детска кожа. Употребата на оваа крема е препорачлива при изложеност на надворешни влијанија како ветар, студен воздух и сонце кои можат да ја иритираат нежната детска кожа и да предизвикаат црвенило или рапавост.
€198.00

Хранливо масло за нега со матичен млеч

Труди хранливото масло со матичен млеч е посебно формулирано и прилагодено за нежната детска кожа. Содржи внимателно избрани природни супстанци кои и пружаат хранлива заштита на чувствителната кожа што е особено погодно за првите неколку месеци од животот на едно бебе. Хранливото масло од кокос ја штити кожата од исушување, ја смирува и ја поддржува нејзината природна влажност со што ја прави мека и нежна.
€278.00