Топ производи
Производители
Е-информатор

Бета каротен 10 000 ИЕ 100 гел капсули

Бета каротенот е провитамин А кој се трансформира во човековото тело во витамин А. Овој провитамин спаѓа во фамилијата каротеноиди, група на моќни антиоксиданси кои го штитат организмот од негативното влијание на слободните радикали и предвременото стареење.
Производител: SWANSON
€0,00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Тој е присутен во многу видови на овошје и зеленчук, како што се: спанаќот, доматите, марулата, морковите. брокулите, лубеницата, тиквата, кајсиите, дињата, мангото и др.

Употреба:

Како додаток во исхраната, се зема 1 гел капсула дневно после оброк.

При подолга континуирана употреба на бета каротенот може да настане пожолтување на кожата на дланките и заради тоа се препорачува викенд пауза при користењето на овој производ. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Сребрена вода Сребрица 500 мл.

Колоидната сребрена вода е добиена со електролиза на чисто 99.99% сребро во чиста дестилирана и деминерализирана вода. Се работи за јони и колоиди на сребро. Му користи на организмот во превенција и лечење на инфективни болести, како и за јакнење и подобрување на организмот, повеќе од било кој друг познат препарат.
€450,00

Л-Карнитин 500 мг 30 таблети

Л-карнитинот е аминокиселина која во висока концентрација е присутна во мускулното ткиво. Тој е присутен во органското црвено месо и месните преработки, како и во млекото и млечните производи.
€0,00

Млечен трн 500 мг 100 капсули

Млечниот трн (Silybum marianum) претставува вид на бодликава билка со розево-пурпурни цветови која потекнува од Медитеранскиот регион, но е распространета низ долините и планинските падини ширум светот.
€0,00