Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Готу Кола 435 мг 60 капсули

Готу Кола (Centella Asiatica) е ползечка билка која расте во мочуришните области на Индија, Шри Ланка, Тајланд, Јужна Африка и тропските предели на светот.
Производител: SWANSON
$0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Таа е широко употребувана во ориенталните предели, а во последниве години станува се повеќе популарна и користена во западниот свет. 

Старите народи од Тајланд, Камбоџа и другите тропски предели ја користеле оваа билка како помош за надминување на несоница и анксиозност, за зголемена виталност, за одржување на здравјето на целото тело, како и за обновување на енергетските резерви поради што е наречена „храна за мозокот”.

УпотребаКако додаток во исхраната се земаат 1 - 2 капсули дневно со вода и храна.

Не се препорачува употребата на Готу Кола кај бремени жени и доилки.

 Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 


Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Маточина 500 мг 60 капсули

Маточина (Melissa officinalis) е билка со жолти цветови која потекнува од Европскиот континент, но заради нејзините благотворни дејства комерцијално се одгледува ширум светот.
$0.00

Ашваганда 450 мг 100 капсули

Ашваганда (лат.Withania somnifera) или т.н. зимска цреша е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина која старите хиндуси ја користеле уште пред 2000 години.
$0.00

Лецитин 1200 мг 90 гел капсули

Лецитинот е природно присутен во храната од растително, како и од животинско потекло: во јајцата, соините зрна, сончогледот, гроздовото семе, пченичните никулци итн.
$826.67