Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Дигеститол 60 капсули

Овој производ е специјално наменет за подобрување на функцијата на дигестивниот тракт.
Производител: SWANSON
$0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Тој содржи извонредна комбинација на ензими: лактаза, панкреатин, протеаза, амилаза, липаза, бромелин, целулоза, патентиран екстракт од црн бибер и CereCalase® кој штоо е уникатен микс на ензими кои што го хидролизираат полисахаридите. 

Употреба:

Како додаток во исхраната, се зема 1 капсула дневно пред секој оброк. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Тагови