Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Инозитол 650 мг 100 капсули

Инозитол влегува во групата на Б витамини. Може да се пронајде во растенијата и животните, а во храната го има во онаа која што е богата со растителни влакна (грав, ориз, пченка, сусам и пченични трици).
Производител: SWANSON
0,00 ден.

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Инозитолот игра значајна улога во неколку клеточни процеси и помага во метаболозмот на некои минерали.

Помага:

· за подобрување и одржување на женското здравје;

· за подобрување на психо-физичката состојба и менталната исцрпеност.

Употреба:

Како додаток во исхраната, се зема една капсула дневно со вода.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Маточина 500 мг 60 капсули

Маточина (Melissa officinalis) е билка со жолти цветови која потекнува од Европскиот континент, но заради нејзините благотворни дејства комерцијално се одгледува ширум светот.
0,00 ден.

Ашваганда 450 мг 100 капсули

Ашваганда (лат.Withania somnifera) или т.н. зимска цреша е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина која старите хиндуси ја користеле уште пред 2000 години.
0,00 ден.

Готу Кола 435 мг 60 капсули

Готу Кола (Centella Asiatica) е ползечка билка која расте во мочуришните области на Индија, Шри Ланка, Тајланд, Јужна Африка и тропските предели на светот.
0,00 ден.