Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Лецитин, Келп, Б6 и Оцет 240 таблети

Оваа извонредна комбинација за слабеење содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот и помагаат за согорување на калориите и ослободување од вишокот на килограми, и тоа: соин лецитин, келп (морска алга богата со јод), витамин Б6 и оцет.
Производител: SWANSON
£1,521.90

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Лецитинот е супстанца која е природно присутна во храната од растително, како и од животинско потекло: во јајцата, соините зрна, сончогледот, гроздовото семе, пченичните никулци итн.

Келпот е морска алга, зеленчук кој содржи коцентрат од минерали. Келпот помага во намалување на телесната тежина. Келпот содржи минерали и елементи во трагови, аминокиселини. 

Употребата на оцетот за слабеење датира уште од древниот Египет. Оцетот помага во забрзување на метаболизмот, во согорување на мастите во крвта, а се користи и за детоксификација. Тој содржи витамини, минерали, аминокиселини, ензими, елементи во трагови, биофлавоноиди и други состојки. Оцетот помага во намалување на телесната тежина и како детоксификатор.  

Употреба:
Како диететски додаток, се зема 1 таблета дневно после оброк. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Масло од црн дроб на бакалар 30 гел капсули

Cod Liver Oil (масло од црн дроб на бакалар) e нутриционистички суплемент кој се добива од морската риба бакалар. Ова масло има многубројни здравствени благодети и е богато со вредни нутриционистички состојки.
£0.00

Л-Карнитин 500 мг 100 таблети

Л-карнитинот е аминокиселина која во висока концентрација е присутна во мускулното ткиво. Тој е присутен во органското црвено месо и месните преработки, како и во млекото и млечните производи.
£0.00

Алфа Липоична Киселина 300 мг 60 капсули

Алфа Липоична Киселина (АЛА) е природен универзален антиоксидант кој што организмот не го создава во доволни количини и треба да се внесува со храна или додатоци во исхраната.
£1,369.52