Топ производи
Производители
Е-информатор

Лист од Гимнема Силвестре 400 мг 100 капсули

Gymnema Sylvestre спаѓа во групата на ползечки растенија кои растат во тропските шуми на Централна и Јужна Индија. Истражувањата покажуваат дека оваа билка го потпомага метаболизмот на шеќерите и ја подобрува функцијата на панкреасот.
Производител: SWANSON
0,00 ден.

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Овој производ може да се комбинира и со други природни билки и минерали кои го регулираат шеќерот во крвта како што се: цинк, хром, цимет и сл.

Помага:

  • Кај зголемено ниво на шеќер;
  • За регулирање на маснотиите;
  • При слабеење кај зголемена телесна тежина.

Употреба: Како додаток во исхраната, се зема една капсула пред секој оброк, односно три пати по една капула дневно со течности. Не се препорачува кај трудници, доилки и деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Цимет 375 мг 180 капсули

Циметот е еден од најстарите зачини во светот кој го користеле старите народи. Овој производ се добива со мелење на кафеавата кора од циметовото дрво.
0,00 ден.