Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Л-Карнитин 500 мг 100 таблети

Л-карнитинот е аминокиселина која во висока концентрација е присутна во мускулното ткиво. Тој е присутен во органското црвено месо и месните преработки, како и во млекото и млечните производи.
Производител: SWANSON
$0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Помага:

- За намалување на телесната тежина;

- За подобрување на атлетските перформанси и за зголемување на силата и издржливоста;

- За подобрување на менталната будност и концентрација;

- За забавување на процесот на стареење;

- За согорување на вишокот масти во организмот и за сите оние кои сакаат да ги редуцираат масните наслаги;

- За намалување на млечната киселина во мускулното ткиво и релаксација по напорен тренинг. 

Употреба:

Како додаток во исхраната, се зема една таблета дневно со вода 1-2 часа пред оброк. Да се чува на суво место и по употреба цврсто да се затвори капачето. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Масло од црн дроб на бакалар 30 гел капсули

Cod Liver Oil (масло од црн дроб на бакалар) e нутриционистички суплемент кој се добива од морската риба бакалар. Ова масло има многубројни здравствени благодети и е богато со вредни нутриционистички состојки.
$0.00

Лецитин, Келп, Б6 и Оцет 240 таблети

Оваа извонредна комбинација за слабеење содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот и помагаат за согорување на калориите и ослободување од вишокот на килограми, и тоа: соин лецитин, келп (морска алга богата со јод), витамин Б6 и оцет.
$1,598.00

Алфа Липоична Киселина 300 мг 60 капсули

Алфа Липоична Киселина (АЛА) е природен универзален антиоксидант кој што организмот не го создава во доволни количини и треба да се внесува со храна или додатоци во исхраната.
$0.00