Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Мака 500 мг 60 капсули

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа древна легендарна билка е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје.
Производител: SWANSON
0,00 ден.

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа билка содржи уникатен микс од витамини, минерали, есенцијални аминокиселини, масни киселини, фитостероли и протеини, поради што се користи како храна. Оваа древна легендарна билка од Јужноамериканскиот регион е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје. Таа е популарна ширум светот како моќен биолошки енергетик кој помага во подобрување и одржување на психо-физичките способности. 

Помага:

- За зголемување на енергијата и виталноста на организмот;

- За зголемување на либидото кај машкиот и женскиот пол;

- За подобрување на психо-физичкото здравје. 

Употреба:

Како додаток во исхраната, се зема 1 капсула дневно со вода. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Ашваганда 450 мг 100 капсули

Ашваганда (лат.Withania somnifera) или т.н. зимска цреша е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина која старите хиндуси ја користеле уште пред 2000 години.
0,00 ден.

Матичен млеч 1000 мг 100 гел капсули

Матичниот млеч (кралско желе) е најважен и најхранлив пчелин производ. Млечот го произведуваат пчелите со мешање на мед, полен и со посебни ензими.
0,00 ден.

Босвелија и Куркумин 60 капсули

Овој производ ги соединува Босвелија и Куркумин – древни билки кои што се користат како суплементи во зачувување на здравјето.
0,00 ден.