Топ производи
Производители
Е-информатор

Масло од ленено семе 1000 мг 100 гел капсули

Маслото од ленено семе содржи Омега-3, Омега-6 и Омега-9 есенцијални масни киселини кои се во природен идеален сооднос.
Производител: SWANSON
0,00 ден.

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Старите европски народи маслото ос ленено семе традиционално го користеле при проблеми со скелетно-мускулниот систем, кај промени на кожата, алергии, акни и првут, за потхранување и одржување на нервниот систем и мозокот, за зајакнување на имунитетот и како помошно средство за генерално одржување на здравјето на целиот организам. 

Употреба: Како додаток во исхраната, се зема 1-3 гел капсули дневно.

Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени и доилки.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Тагови