Топ производи
Производители
Е-информатор

Масло од црн дроб на бакалар 30 гел капсули

Cod Liver Oil (масло од црн дроб на бакалар) e нутриционистички суплемент кој се добива од морската риба бакалар. Ова масло има многубројни здравствени благодети и е богато со нутриционистички состојки како што се витамин А, витамин Д, Омега-3 масни киселини, ЕПА и ДХА.
Производител: SWANSON
£0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Cod Liver Oil (масло од црн дроб на бакалар) e нутриционистички суплемент кој се добива од морската риба бакалар. Ова масло има многубројни здравствени благодети и е богато со нутриционистички состојки како што се витамин А, витамин Д, Омега-3 масни киселини, ЕПА и ДХА.

Витаминот А во овој препарат ја помага функцијата на дигестивниот тракт, ја одржува виталноста на кожата, косата и ноктите и помага во подобрување на видот.

Витаминот Д помага во подобрување на состојбата на коските, забите и имунитетот.

  Помага:

  • За подобрување на психофизичкото и менталното здравје;
  • Кај проблеми со кожа, коса и нокти;
  • За подобрување на функцијата на дигестивниот тракт;
  • За одржување на срцево-садовиот систем,
  • Во намалување на маснотиите.

Употреба: Како додаток во исхраната, се зема 1 софтгел дневно со вода и храна. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Лецитин, Келп, Б6 и Оцет 240 таблети

Оваа извонредна комбинација за слабеење содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот и помагаат за согорување на калориите и ослободување од вишокот на килограми, и тоа: соин лецитин, келп (морска алга богата со јод), витамин Б6 и оцет.
£1,521.90

Л-Карнитин 500 мг 100 таблети

Л-карнитинот е аминокиселина која во висока концентрација е присутна во мускулното ткиво. Тој е присутен во органското црвено месо и месните преработки, како и во млекото и млечните производи.
£0.00

Алфа Липоична Киселина 300 мг 60 капсули

Алфа Липоична Киселина (АЛА) е природен универзален антиоксидант кој што организмот не го создава во доволни количини и треба да се внесува со храна или додатоци во исхраната. Таа ги неутрализира слободните радикали во телото и помага во намалување на оксидативното оштетување и стрес на клетките.
£0.00