Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Матичен млеч 1000 мг 100 гел капсули

Матичниот млеч (кралско желе) е најважен и најхранлив пчелин производ. Млечот го произведуваат пчелите со мешање на мед, полен и со посебни ензими.
Производител: SWANSON
£1,769.52

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Матичниот млеч (кралско желе) е најважен и најхранлив пчелин производ. Млечот го произведуваат пчелите со мешање на мед, полен и со посебни ензими. Овој пчелин производ служи исклучително за исхрана на матицата, која благодарение на млечот живее подолго во однос на другите пчели. 

Матичниот млеч содржи аминокиселини, ензими, хормони, шеќери, масти, незаситени есенцијални масни киселини, минерални материи и богатство на витамини (Б1, Б2, Б6, Б12, пантотенска киселина, ниацин, фолна киселина, биотин, вит. Ц, Д и Е). 

Помага:

- Во зајакнување на имуниот систем;

- Кај лица со недостаток на енергија;

- За подобрување на психо-физичкото и менталното здравје;

- Кај слабокрвност;

- За зголемување на апетитот;

- Кај деца во раст и развој. 

Употреба:

Како додаток во исхраната се зема 1 гел капсула дневно. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Алое Вера 25 мг 100 гел капсули

£921.90

Поленов прав 400 мг 100 капсули

Поленот (цветен прав) е чист и природен производ на пчелите, силен енергетик кој учествува во ревитализирање и регенерирање на организмот.
£760.95

Мака 500 мг 60 капсули

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа древна легендарна билка е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје.
£950.48