Машко и женско здравје

Види како
Подреди по
Прикажи по страна

Екстракт од плод на дива лаванда 400 мг 120 капсули

Chasteberry дрвото (Vitex agnus-castus) му припаѓа на еден вид дива лаванда популарно наречена витекс. Растението води потекло од тропските предели по долините на реките во Јужна Европа и Медитеранот, а како украсно растение се одгледува во САД.
€0,00
Акција

Брусница 800 мг 180 гел капсули

Брусницата е зимзелена грмушка која дава темноцрвени плодови и расте во шумите и планините на САД, како и во многу други региони насекаде низ светот.
€856,19 €0,00

Инозитол 650 мг 100 капсули

Инозитол влегува во групата на Б витамини. Може да се пронајде во растенијата и животните, а во храната го има во онаа која што е богата со растителни влакна (грав, ориз, пченка, сусам и пченични трици).
€0,00

Мака 500 мг 60 капсули

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа древна легендарна билка е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје.
€0,00

Масло од семки од тиква 1000 мг 100 гел капсули

Благотворното дејство на семките од тиква се должи на присуството на многу витамини, минерали, ензими, разни пектини, каротен, протеини, фитостероли, незаситени масни киселини (Омега-3 и 6), фолна киселина, витамин Е и други.
€0,00

Назабена палма 540 мг 100 капсули

Назабената палма (Serenoa repens) расте во крајбрежниот регион на Јужна Америка и Калифорниија. Индијанските народи нејзиниот плод го користеле кај различни проблеми со уринарниот, гениталниот, респираторниот и репродуктивниот систем.
€0,00

Свансон 100% Природен Екстракт од Јапонски Остриги 500 мг 60 капсули

Остригите се познати како храна веќе илјадници години, но нивната популарност ширум светот се зголеми во последните неколку години.
€0,00