Машко и женско здравје

Види како
Подреди по
Прикажи по страна

Екстракт од плод на дива лаванда 400 мг 120 капсули

Chasteberry дрвото (Vitex agnus-castus) му припаѓа на еден вид дива лаванда популарно наречена витекс.
£1,198.00
Акција

Брусница 800 мг 180 гел капсули

Брусницата е зимзелена грмушка која дава темноцрвени плодови и расте во шумите и планините на САД, како и во многу други региони насекаде низ светот.
£899.00 £0.00

Инозитол 650 мг 100 капсули

Инозитол влегува во групата на Б витамини. Може да се пронајде во растенијата и животните, а во храната го има во онаа која што е богата со растителни влакна (грав, ориз, пченка, сусам и пченични трици).
£0.00

Мака 500 мг 60 капсули

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа древна легендарна билка е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје.
£998.00

Масло од семки од тиква 1000 мг 100 гел капсули

£1,086.00

Назабена палма 540 мг 100 капсули

Назабената палма (Serenoa repens) расте во крајбрежниот регион на Јужна Америка и Калифорниија. Индијанските народи нејзиниот плод го користеле кај различни проблеми со уринарниот, гениталниот, респираторниот и репродуктивниот систем.
£989.00

Свансон 100% Природен Екстракт од Јапонски Остриги 500 мг 60 капсули

Остригите се познати како храна веќе илјадници години, но нивната популарност ширум светот се зголеми во последните неколку години.
£0.00