Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Поленов прав 400 мг 100 капсули

Поленот (цветен прав) е чист и природен производ на пчелите, силен енергетик кој помага во ревитализирање и регенерирање на организмот.
Производител: SWANSON
€0,00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Поленот (цветен прав) е чист и природен производ на пчелите, силен енергетик кој помага во ревитализирање и регенерирање на организмот. 

Поленот содржи раскошна природна комбинација на минерали и витамини, во кои спаѓаат калциум, магнезиум, манган, калиум, цинк, рибофлавин (Б2), тиамин (Б1), витамин А, Б6, Ц, Д, Е, К, провитамин Д и 12 видови на незаситени масни киселини, протеини и антиоскиданси. 

Помага:

- Во зајакнување на имуниот систем;

- Кај слабокрвност;

- За подобрување на менталната функција на организмот;

- Кај проблеми со нервниот систем;

- Врз обновата на цревната флора;

- За заштита на црниот дроб;

- За подобрување на квалитетот на кожата, косата и ноктите. 

Употреба; Како додаток во исхраната, се земаат 2 капсули дневно со вода.

Овој производ не се препорачува за трудници и доилки и лица со алергија на поленов прав. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Алое Вера 25 мг 100 гел капсули

Алое Вера (Aloe Barbadensis Müler) или т.н. „билка на бесмртноста”, „извор на младоста”, „растение за прва помош“ или „медицинска билка” - е растение кое се повеќе го свртува вниманието на научниците ширум светот со својата неверојатна богата содржина, хранливост и избалансираност на микрохранливите материи како и со зачудувачката исцелителска моќ.
€0,00

Матичен млеч 1000 мг 100 гел капсули

Матичниот млеч (кралско желе) е најважен и најхранлив пчелин производ. Млечот го произведуваат пчелите со мешање на мед, полен и со посебни ензими.
€0,00

Комплекс од три јапонски печурки (Шитаке, Маитаке, Реиши) 60 капсули

Овој уникатен производ ги комбинира трите јапонски печурки - Шитаке, Маитаке и Реиши. Овие печурки веќе илјадници години ги користат азиските народи.
€0,00