Топ производи
Производители
Е-информатор

Семки од грозје, зелен чај и кора од бел бор 60 капсули

Овој производ преставува комбинација од семки од грозје, зелен чај и кора од бел бор кој претставува многу силен антиоксиданс.
Производител: SWANSON
$0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Семките од црно грозје (Vitis Vinifera) се еден од најмоќните извори на антиоксидантни супстанции кои го забавуваат стареењето и се борат против слободните радикали.

Зелениот чај е еден од најшироко употребуваните додатоци во исхраната во светот.

Тој е популарен веќе илјадници години ширум светот и е особено познат во Азиските култури заради многубројните позитивни ефекти.

Кората од бор (Pinus Strobus или Медитерански Бел бор) е исто така моќен антиоксиданс кој се бори против слободните радикали.

Како додатно помошно средство:

- За подобрување и одржување на циркулацијата во телото;

- За подобрување и одржување на еластичноста на крвните садови;

- За одржување на виталноста на организмот.

Употреба: Како додаток во исхраната, се зема 1 капсула дневно со вода. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Масло од црн дроб на бакалар 30 гел капсули

Cod Liver Oil (масло од црн дроб на бакалар) e нутриционистички суплемент кој се добива од морската риба бакалар. Ова масло има многубројни здравствени благодети и е богато со вредни нутриционистички состојки.
$0.00

Мака 500 мг 60 капсули

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа древна легендарна билка е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје.
$0.00

Лецитин 1200 мг 90 гел капсули

Лецитинот е природно присутен во храната од растително, како и од животинско потекло: во јајцата, соините зрна, сончогледот, гроздовото семе, пченичните никулци итн.
$868.00