Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Хавајско Нони (течност) 946 мл

Нони (Morinda Citrifolia) е вид на тропско овошје кое има широка употреба.
Производител: SWANSON
2.730,00 ден.

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Истражувањата покажуваат дека сокот од нони содржи 10 есенцијални витамини, 7 минерали, 18 аминокиселини, како и овошни киселини, полисахариди и нутриционистички ензими, во кои спаѓаат: витамин Ц, А, ниацин (Б3), калиум, калциум, натриум, железо, манган, магнезиум, алкалоид наречен ксеронин и многу други. 

Помага:

- За подобрување на имунитетот;

- При ревматични и артритични заболувања;

- За подобрување на дигестијата;

- Кај покаченото ниво на маснотии. 

Употреба: Како додаток во исхрана, се земаат 30мл или 2 супени лажици сок од хавајско нони (не се препорачуваат метални) на гладно со вода (или измешани со вашиот омилен сок од овошје или зеленчук).

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Тагови