Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Хелатно железо 18 мг 180 капсули

Железото е минерал во трагови кој е од есенцијална важност за нашето здравје. Недостатокот на железо во организмот доведува до слабокрвност и го ослабнува имунитетот. Може да доведе до главоболка, вртоглавица, несвестица, замор, кршливост на ноктите и косата, како и намалена концентрација.
Производител: SWANSON
£0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Помага:

- Кај зголемена потреба на железо во организмот;

- Кај лица кои не внесуваат исхрана богата со железо;

- Кај недостаток на железо во организмот. 

Употреба: Како додаток во исхраната се зема 1 капсула дневно. 

Да не се дава на деца под 6 годишна возраст.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна избалансирана исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Алое Вера 25 мг 100 гел капсули

Алое Вера (Aloe Barbadensis Müler) или т.н. „билка на бесмртноста”, „извор на младоста”, „растение за прва помош“ или „медицинска билка” - е растение кое се повеќе го свртува вниманието на научниците ширум светот со својата неверојатна богата содржина, хранливост и избалансираност на микрохранливите материи како и со зачудувачката исцелителска моќ.
£0.00

Готу Кола 435 мг 60 капсули

Готу Кола (Centella Asiatica) е ползечка билка која расте во мочуришните области на Индија, Шри Ланка, Тајланд, Јужна Африка и тропските предели на светот.
£0.00

Матичен млеч 1000 мг 100 гел капсули

Матичниот млеч (кралско желе) е најважен и најхранлив пчелин производ. Млечот го произведуваат пчелите со мешање на мед, полен и со посебни ензими.
£0.00