Топ производи
Производители
Е-информатор

Екстракт од плод на дива лаванда 400 мг 120 капсули

Chasteberry дрвото (Vitex agnus-castus) му припаѓа на еден вид дива лаванда популарно наречена витекс.
Производител: SWANSON
$0.00

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Chasteberry дрвото (Vitex agnus-castus) му припаѓа на еден вид дива лаванда популарно наречена витекс. Растението води потекло од тропските предели по долините на реките во Јужна Европа и Медитеранот, каде традиционално се употребувало кај предменструален синдром, за регулирање на менструалниот циклус, за време на менопаузата, за подобрување на овулацијата, за подобрување на либидото и зголемување на сексуалната енергија.

Секоја капсула од овој производ содржи 400мг екстракт од плодот на дива лаванда.

Употреба: Како додаток во исхраната се препорачува една до две капсули дневно со водапред оброк. Не се препорачува за бремени жени и доилки. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Мака 500 мг 60 капсули

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа древна легендарна билка е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје.
$0.00