Топ производи
Производители
Е-информатор

Келп (извор на јод) 225 мкг 250 таблети

Келп (Fucus vesiculosis) e морска алга се вбројува во неколкуте видови на кафеава морска трева наречена Ламинарија.
Производител: SWANSON
1.034,29 ден.

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311

Оваа чудесна морска билка или зеленчук има богат состав на минерали, витамини, елементи во трагови, ензими, протеини и други многу важни нутриционистички додатоци. 

Најважното својство на оваа алга е присуството на јод кој што помага во одржување на функцијата на тироидната жлезда. 

Помага:

- За зголемување на енергијата во организмот;

- За подобрување и одржување на имунитетот;

- За одржување на функцијата на црниот дроб;

- Кај лица кои применуваат диететски режим на исхрана;

- Кај лица со забавен метаболизам;

- Кај лица кои применуваат вегетаријански начин на исхрана;

- Во одржување на функцијата на тироидната жлезда;

- За детоксификација на организмот.

Употреба: Како додаток во исхраната се зема 1 таблета дневно со течност. 

Не се препорачува кај трудници и доилки. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Тагови
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Лецитин, Келп, Б6 и Оцет 240 таблети

Оваа извонредна комбинација за слабеење содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот и помагаат за согорување на калориите и ослободување од вишокот на килограми, и тоа: соин лецитин, келп (морска алга богата со јод), витамин Б6 и оцет.
1.521,90 ден.