Топ производи
Производители
Е-информатор
Предходни Производи

Л-Карнитин 500 мг 30 таблети

Л-карнитинот е аминокиселина која во висока концентрација е присутна во мускулното ткиво. Тој е присутен во органското црвено месо и месните преработки, како и во млекото и млечните производи.
Производител: SWANSON

Нарачки на телефон: (+389)(2)2403311
€0,00

Помага:

- За намалување на телесната тежина;

- За подобрување на атлетските перформанси и за зголемување на силата и издржливоста;

- За подобрување на менталната будност и концентрација;

- За забавување на процесот на стареење;

- За согорување на вишокот масти во организмот и за сите оние кои сакаат да ги редуцираат масните наслаги;

- За намалување на млечната киселина во мускулното ткиво и релаксација по напорен тренинг. 

Употреба:

Како додаток во исхраната, се зема една таблета дневно со вода 1-2 часа пред оброк. Да се чува на суво место и по употреба цврсто да се затвори капачето. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

Бета каротен 10 000 ИЕ 100 гел капсули

Бета каротенот е провитамин А кој се трансформира во човековото тело во витамин А. Овој провитамин спаѓа во фамилијата каротеноиди, група на моќни антиоксиданси кои го штитат организмот од негативното влијание на слободните радикали и предвременото стареење.
0,00 ден.

Сребрена вода Сребрица 500 мл.

Колоидната сребрена вода е добиена со електролиза на чисто 99.99% сребро во чиста дестилирана и деминерализирана вода. Се работи за јони и колоиди на сребро. Му користи на организмот во превенција и лечење на инфективни болести, како и за јакнење и подобрување на организмот, повеќе од било кој друг познат препарат.
450,00 ден.

Калциум и магнезиум 300/150 мг 30 гел капсули

Калциумот и магнезиумот се основни минерали кои се присутни во организмот во огромни количини. Калциумот сочинува 1,5 до 2% од телесната тежина.
0,00 ден.