Производи според тегоба 'простата'

Види како
Подреди по
Прикажи по страна

Масло од семки од тиква 1000 мг 100 гел капсули

Благотворното дејство на семките од тиква се должи на присуството на многу витамини, минерали, ензими, разни пектини, каротен, протеини, фитостероли, незаситени масни киселини (Омега-3 и 6), фолна киселина, витамин Е и други.
0,00 ден.

Назабена палма 540 мг 100 капсули

Назабената палма (Serenoa repens) расте во крајбрежниот регион на Јужна Америка и Калифорниија. Индијанските народи нејзиниот плод го користеле кај различни проблеми со уринарниот, гениталниот, респираторниот и репродуктивниот систем.
0,00 ден.